blog-img
گردشگری

مرداب دیوک مازندران؛ زیبای خفته در جنگل کلاردشت

2 نظر

معرفی مرداب دیوک

مرداب دیوک مثل فیلم‌های اسرارآمیزی است که در آن حادثه‌ای عجیب و ترسناک اتفاق می‌افتد. اینجا پُر از درختانی است که دست خزه‌ها اسیر شده‌اند و دارند خفه می‌شوند، درخت‌هایی که در جاهای مختلف روییده‌اند و به دلیل بکر بودن منطقه کسی هنوز فرصت نکرده تغییری در ظاهر خدادادی‌شان بدهد.

تنه درختانی که در بخش‌های مختلف اطراف مرداب روی زمین افتاده‌اند بر هیجان داستان اضافه می‌کنند که چرا در این منطقه بکر که کمتر آدمی مزاحم آرامش درخت‌ها شده و تازه درخت‌ها هم مناسب چوب‌بری نیستند، این همه درخت نقش زمین شده است.

مرداب دیوک

عکس از: سایت Eskannews

درخت‌ها قدیمی هستند و جنگلی وهم‌آلود را دور تا دور مرداب دیوک ایجاد کرده‌اند. گاهی تصور می‌کنی داخل مرداب چیز باارزشی است که درخت‌ها این‌طوری آن را دوره کرده‌اند.

مرداب دیوک که یکی از جاهای دیدنی کلاردشت است بیشتر اوقات مه‌آلود بوده و همین موضوع باعث می‌شود وقتی وارد محوطه مرداب می‌شوید با دیدن ظاهر آن کمی مو به تنتان سیخ شود. اینجا قرار است منظره‌های عجیبی ببینید پس خودتان را برای یک جای متفاوت آماده کنید.

معرفی مرداب دیوک

عکس از: سایت Namehnews

سطح مرداب پوشیده از خزه سبز رنگی است و اصلا نمی‌توان سطح آب را دید. اگر مثل من قوه تخیلتان قوی باشد و هزارتا فیلم ترسناک دیده باشید، حتما در یک آن تصور می‌کنید هیولایی قرار است از زیر خزه‌ها بیرون بیاید. الان به این حرف من می‌خندید اما وقتی خودتان پا به مرداب دیوک گذاشتید تازه می‌فهمید قوه تخیل آدم چه کارها که نمی‌تواند بکند.

جزیره آشوراده مازندران: تنها جزیره ایرانی دریای خزر را بشناسید

پیشنهاد خواندنی: جزیره آشوراده مازندران: تنها جزیره ایرانی دریای خزر را بشناسید

چهره مه‌آلود و اسرارآمیز مرداب دیوک باعث شده این منطقه میان گردشگرانی که به دنبال هیجان هستند، محبوب شود. پوشش جنگلی خودرو، خزه‌هایی که هر جا رسیده‌اند خانه کرده‌اند، مه غلیظ و مردابی که آن‌قدر ساکن و ساکت است که تصور می‌کنید زمین چمن است، همه این‌هاست که مرداب دیوک را به یکی از بکرترین جاهای دیدنی مازندارن تبدیل کرده است.

آب و گلبرگ های پاییزی

عکس از: سایت Namehnews

گونه‌های گیاهی و جانوری حوالی مرداب

اگر می‌خواهید شب را در مرداب دیوک بمانید، خیلی مراقب باشید چون بعضی از گردشگران مارهای خطرناک و سمی در این حوالی دیده‌اند و بعضی از آن‌ها هم رد پاهایی را دیده‌اند که شبیه جاپای گرگ است. می‌دانم قدم زدن با پای برهنه چه حال خوش و عجیبی دارد اما برای امنیت خودتان هم که شده هیچ‌وقت با پای برهنه اطراف مرداب دیوک قدم نزنید. چون هم مارها هستند و هم گیاهی به‌نام گزنه.

جاهای دیدنی کلاردشت

عکس از: سایت Eskannews

اطراف مرداب پُر از گیاه گزنه است. گزنه یکی از گیاهان دارویی است که کاربردهای زیادی دارد اما مشکل اصلی اینجاست که اگر دست‌تان به آن بخورد حداقل باید 5 دقیقه سوزش شدید آن را تحمل کنید و ممکن است حتی دستتان ورم کند. قارچ‌های مختلفی اطراف مرداب و در کنار ریشه درخت‌ها روییده‌اند اما هیچ‌وقت از آن‌ها نخورید چون مشخص نیست که سمی هستند یا نه.

دشت لار مازندران؛ جذابیتی به پهنای دامنه دماوند

پیشنهاد خواندنی: دشت لار مازندران؛ جذابیتی به پهنای دامنه دماوند

تجربه تفریحات اطراف مرداب

یکی از جذاب‌ترین تفریحات مرداب دیوک، قدم زدن بین درختان جنگل و عکاسی است. اگر مثل من به سکون و سکوت طبیعت علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم یک صندلی روبروی مرداب بگذارید و آرامش آن را تماشا کنید.

مرداب ترسناک دیوک

عکس از: سایت Setare

اگر در فصل زمستان به مرداب دیوک می‌روید، بهترین تفریح شما می‌تواند برف‌بازی با دوستانتان باشد. کمپ زدن، پختن غذایی سالم روی آتش، شب ماندن در چادر و صبح با صدای پرنده‌ها بیدار شدن یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحاتی است که در مرداب دیوک می‌توانید تجربه کنید.

جاده چالوس؛ تجربه رانندگی که «محاله یادت بره»

پیشنهاد خواندنی: جاده چالوس؛ تجربه رانندگی که «محاله یادت بره»

تجهیزات موردنیاز و نکات احتیاطی در سفر به دیوک چیست؟

برای رفتن به مرداب دیوک باید یک سری وسایل و تجهیزات همراهتان باشد. اگر می‌خواهید اینجا کمپ بزنید، باید با خودتان چادر، کیسه خواب و تجهیزات دیگر سفر را ببرید. راستی اینجا کمی با آبادی فاصله دارد، پس اگر می‌خواهید مدتی در حوالی مرداب دیوک بمانید با خودتان خوراکی ببرید. کفش مناسب جنگل‌نوردی هم که از واجبات است چون بخشی از مسیر را باید پیاده‌روی کنید.

تجهیزات سفر موردنیاز

عکس از: سایت Istock

ثبت شرکت در دبی و امارات جنگل الیمستان آمل"مرطوب، خزه‌بسته و رویایی

نمایش 2 نظر

سلام منظره عجب منظره جالبی بود خوشم امد

یثقثصق

test force 2

teste ok

نظری بنویس